CFS Zespół chronicznego przewlekłego zmęczenia przyczyny, test, objawy i leczenie syndromu przewlekłego zmęczenia

CFS chronic fatique syndrome – zespół, syndrom chronicznego, inaczej przewlekłego zmęczenia jest chorobą cywilizacyjną. Coraz więcej osób odczuwa stale senność, znużenie, zmęczenie fizyczne, które nie ustępuje nawet po odpoczynku. Dodatkowo objawom tym towarzyszą kłopoty z koncentracją.

Według medycyny akademickiej Zespół chronicznego zmęczenia to niewytłumaczalne zmęczenie, które nie ustępuje po odpoczynku i trwa ponad 6 miesięcy i jest uważany za kolejną chorobę cywilizacyjną, zwykle leczoną u psychiatrów. Podejrzewa się że być może mieć podłoże autoimmunologiczne. Na zespól chronicznego zmęczenia najbardziej narażone są osoby, które żyją w ciągłym biegu, prowadzące niezdrowy stylu życia. CFS może pojawić się nawet u młodych osób, ale często dotyczy osób starszych (przechodzących na emeryturę).
Na zespół przewlekłego zmęczenia bardziej narażone są także niektóre grupy zawodowe, gdzie dodatkowo dochodzi czynnik wypalenia zawodowego, który jest kolejną cegiełką wpływającą na CFS lub jego nasilenie.

Możliwe przyczyny CFS

Podejrzewa się, że przyczynami choroby są czynniki immunologiczne, czyli związane z rozregulowanym układem odpornościowym człowieka, np. zakażenia infekcyjne, alergie, zatrucia toksynami. Medycyna łączy powstanie zespołu przewlekłego zmęczenia z ciężkim przebiegiem mononukleozy (spowodowanej wirusem EBV, który następnie pozostaje na stałe w organizmie). Część badaczy zwraca uwagę także na zaburzenia metabolizmu kwasu mlekowego w mięśniach i obecność RNA enterowirusa w mięśniach, jak również na niedobór składników odżywczych. CFS ma także związek z zaburzeniami pracy nadnerczy (niedoczynność nadnerczy).

W rzeczywistości czynników powodujących CFS jest znacznie więcej, część z nich współistnieje i jest ze sobą powiązana, choć oficjalna medycyna nie umie ich diagnozować, a nieraz oficjalnie zaprzecza ich istnieniu. Osoby chore na CFS, które pytają lekarzy o patogeny i toksyny wywołujące syndrom przewlekłego zmęczenia, które nie są wymieniane w oficjalnej doktrynie i zaleceniach terapeutycznych dla psychiatrów są traktowane jak hipochondrycy i proponowane są im psychotropy i antydepresanty, których zadaniem jest stłumienie odczuć osoby chorej, której życie pod ich wpływem zaczyna przypominać pracę spowolnionego robota, bez emocji.

Antydepresanty, psychotropy i leki na boreliozę nasenne nie leczą zespołu przewlekłego zmęczenia. Osoba zażywająca te specyfiki zaordynowane przez lekarza, często czuje się coraz gorzej, zamiast lepiej, gdyż rzeczywistą przyczyną CFS są toksyny wprowadzone do organizmu. Są to toksyny chemiczne oraz toksyny wydalane przez patogeny (pasożyty w znaczeniu medycznym) zasiedlające organizm, wywołujące stan chorobowy.

We wstępnej diagnozie powinno się zawsze wykluczyć wiele chorób, które objawiają się zmęczeniem, m.in. anemię, niedoczynność tarczycy, cukrzycę, a także choroby serca, płuc, wątroby czy nerek. Do tej grupy zalicza się także zakażenie wirusem HIV,  nowotwór, boreliozę, stwardnienie rozsiane, a także zatrucie ołowiem i alkoholem etylowym oraz uzależnienie od środków psychoaktywnych.

Test BICOM wykrywający przyczyny zespołu chronicznego zmęczenia i terapia niekonwencjonalna

Zespół chronicznego zmęczenia test leczenie

Specjalnie dla naszej firmy został opracowany test wykrywający przyczyny Syndromu Przewlekłego Zmęczenia. Test zawiera ok. 80 próbek, które pozwalają ustalić przyczyny choroby, nawet te których nie jest w stanie wykryć oficjalna medycyna lub zaprzecza ich istnieniu.

Po wykryciu toksyn i patogenów będących sprawcą zespołu chronicznego zmęczenia nasza Przychodnia zaproponuje Terapię usuwającą te toksyny, składającą się zwykle z serii zabiegów na generatorze plazmowym i maszynach BICOM i udzieli wskazówek terapeutycznych. Terapia pozwala wyeliminować przyczyny choroby i powrót do prawidłowego stanu energetycznego. Zwykle przyczyny są złożone i jest ich wiele, więc terapia jest dzielona na etapy, zaczynając od patogenów i toksyn najistotniejszych dla CFS.