Borelioza badanie, badania na boreliozę

Test BICOM

Konwencjonalna diagnostyka medyczna boreliozy i chorób przenoszonych przez kleszcze tj. znajdowanie przeciwciał bywa bardzo często niemiarodajna. Niezgodne z rzeczywistością negatywne wyniki badań u osób nawet z ciężkimi objawami boreliozy są na porządku dziennym. Obecne w organizmie cysty zawierające ukryte bakterie borrelia są niewidoczne dla układu immunologicznego i nie powodują wytwarzania przeciwciał. Krętek borrelia nauczył się niszczyć także limfocyty B wytwarzające przeciwciała, a także atakować makrofagi. Immunoglobuliny nie pojawią się również wtedy, gdy organizm ich nie produkuje lub ktoś bierze sterydy, czy też leki immunosupresyjne. Przeciwciała spajają się z antygenem krętka borrelia tworząc w ten sposób kompleksy immunologiczne. Te kompleksy są również niewykrywalne dla standardowych testów, które wskazują tylko wolne, niezespolone z bakterią, przeciwciała.

Przeciwciała pozostają ukryte w tkankach

Powodem takiej sytuacji jest fakt, że przeciwciała borrelia często zostają niestandardowo zatrzymane w tkankach (ponownie ma na to wpływ kompleks immunologiczny) i nie można ich odnaleźć w osoczu krwi. Przeciwciała fizyczne istnieją, jednak są niewykrywalne. Część osób chorych z różnego rodzaju powodów wcale nie produkuje przeciwciał borrelii, przez co testy oparte na znajdowaniu przeciwciał dają nieprawidłowo negatywne wyniki i są dość często niemiarodajne. Jest więc wiele powodów dlaczego testy medyczne na boreliozę (Elisa oraz Western-Blot) mają często fałszywie negatywny wynik, mimo objawów choroby.

Nie istnieje żadna diagnostyka laboratoryjna/medyczna potwierdzająca boreliozę od razu po zakażeniu. Po kilku dniach po zakażeniu/ugryzieniu, wynik dodatni zakażenia jest w stanie natomiast ujawnić test biorezonansowy BICOM. Tradycyjne badanie medyczne Elisa i Western Blot jest możliwe dopiero najwcześniej po ok miesiącu. Jest to jednak za późno, aby podjąć skuteczne leczenie. Po takim czasie borelioza przechodzi w fazę rozsianą i jej leczenie antybiotykami najczęściej zawodzi. Im wcześniej borelioza będzie zdiagnozowana, tym łatwiejsza jest terapia.

Test boreliozy BICOM i koinfekcji.

Najbardziej kompleksowy i dający wynik w szybkim czasie od zakażenia jest oferowany przez naszą firmę specjalistyczny test boreliozy BICOM wraz z koinfekcjami. Został on przygotowany specjalnie dla naszej firmy. Jest to bardzo obiecujący i najnowszy test tego typu, który powstał w 2016r, a nie 5-15 lat temu jak te co zwykle funkcjonują na rynku. Test boreliozy BICOM zawiera ok 120 pozycji i w takim zestawie nie jest oferowany przez żaden inny ośrodek. Test odzwierciedla zupełnie nowe spojrzenie na tą chorobę i na czynniki mające wpływ na jej przebieg i utrudniające leczenie. Test BICOM obejmuje boreliozę, neuroboreliozę oraz dur powrotny, koinfekcje i jednostki chorobowe powiązane z boreliozą. Oprócz diagnostyki boreliozy pomaga on ustalić przyczyny nieskuteczności dotychczasowego leczenia oraz ryzyko rozwoju choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego lub ALS.

Test można wykonać nawet u tych osób, u których zawodzą wszystkie konwencjonalne, najnowsze i najdroższe testy medyczne oraz te prowadzone przez inne placówki paramedyczne.

Test boreliozy BICOM obejmuje ok. 120 ampułek i sprawdzenie:

Test boreliozy BICOM obejmuje ponad 115 ampułek i sprawdzenie:
bakterii borrelia (ok 40 szczepów powodujących boreliozę i neuroboreliozę oraz dur powrotny),
boreliozy z autoagresją, boreliozy autoimmunologicznej,
ryzyko demielinizacji układu nerwowego, SM i innych,
erlichiozy,
bartonellozy (ponad 20 typów bartonelli),
babeszjozy (kilkanaście szczepów tego pierwotniaka),
tularemii,
powikłań pierwotniakami,
toksoplazmozy,
brucelozy (2 typy bakterii),
wirusa kleszczowego zapalenia mózgu, stanu po przebyciu KZM,
wirusów HHV (kilku typów),
choroby Borna,
riketsji (kilku typów),
chlamydiozy (2 typów bakterii),
jersiniozy (2 typów bakterii),
leptospirozy (3 typy bakterii),
mykoplazmy forma L,
i innych koinfekcji.

Wskazane jest także wykonanie dodatkowo testu na metale ciężkie, pasożyty i inne bakterie.

Pełną ofertę naszej Przychodni znajdziesz na www.biorezonans-warszawa.pl (wpisz ręcznie ten adres do przeglądarki)