Objawy, badania i leczenie boreliozy

Borelioza – objawy, badania, leczenie BRM-MED. Przychodnia Biorezonansu. Zapraszamy do naszej placówki. Zajmujemy się medycyną naturalną, ale przede wszystkim korzystamy z metody doktora Voll’a i sprzętu BICOM. Jesteśmy specjalistami w diagnozowaniu i usuwaniu takich dolegliwości i chorób, jak lekooporne bakterie, robaki, wirusy, grzyby candida, grzybice i wielu innych. Stosujemy najnowszy, profesjonalny sprzęt (w 100% bezpieczny, posiada odpowiednie certyfikaty oraz aktualny przegląd). Przeprowadzamy takie badania na boreliozę, w tym testy biorezonasowe i biorezonasowe terapie niekonwencjonalne. W naszym gabinecie praktykę prowadzi wyszkolony bioterapeuta, posiadający liczne certyfikaty i szkolenia z Biorezonansu wszystkich możliwych stopni, w tym u producenta BICOM w Niemczech. Przede wszystkim zajmujemy się przeprowadzaniem testów biorezonansowych na wykrycie bakterii borrelli oraz chorób odkleszczowych. Leczenie niekonwencjonalne i wykrywanie boreliozy to nasza specjalność.

Co to jest borelioza?

Na samym początku trzeba odpowiedzieć na najistotniejsze pytanie – czym w ogóle jest ta choroba. Według naukowej definicji jest to wieloukładowa choroba zakaźna, którą wywołują bakterie należące do krętków (Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica i inne). Jednak najczęściej jest nazywana chorobą odkleszczową – człowiek zostaje zarażony poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza, ale także przez komary i meszki. Niestety co roku kilkaset tysięcy osób ulega zarażeniu boreliozą. Najczęściej następuje to w wyniku nieprawidłowej profilaktyki, braku właściwego ubrania i obuwia podczas wędrówek po lasach i terenach, na których należy spodziewać się kleszczy oraz przez niedocenianie roli komarów w rozprzestrzenianiu tej epidemii. Ponadto, kleszcze coraz częściej obecne są w takich miejscach jak łąki. Szczególnie narażeni są grzybiarze i osoby uprawiające sport taki jak biegi przełajowe.  

 

Jakie są objawy boreliozy?

Początkowo objawy boreliozy u ludzi są podobne do tych znanych nam na przykład ze stanów grypowych: gorączka, bóle głowy czy osłabienie. Na skórze u części osób (mniejszość zakażeń) pojawia się charakterystyczny rumień, który poszerza się obwodowo, a centralnie ustępuje. Są to wczesne objawy, które mogą ustąpić nawet do trzech miesięcy po zarażeniu. U niektórych chorych zauważa się objawy wskazujące na postać zapalenia stawów lub neuroboreliozy, albo zapalenia mięśnia sercowego. Po wielu latach od zarażenia bakterią choroby z Lyme może dojść do zanikowego zapalenia skóry. Dlatego tak ważne jest szybkie leczenie boreliozy, szczególnie u dzieci.Wczesne wykrycie boreliozy nie tylko wspomaga terapię, ale może zatrzymać rozwój choroby na wiele lat. Jednak mało kto wie, co należy zrobić, aby uzyskać szybką diagnostykę. Otóż jeżeli usuniemy kleszcza, nie należy go wyrzucać, szczególnie jeśli pojawia się rumień na miejscu ukąszenia. Należy kleszcza zabezpieczyć np. włożyć do plastikowego pojemnika, aby następnie zlecić badanie w najbliższym Ośrodku Toksykologii, który oferuje badanie wyjętych kleszczy. Rozpoznaje się ją na podstawie pozytywnych testów serologicznych i objawów klinicznych. Pierwsze objawy pojawiające się często w dniu zakażenia, mogą wskazywać na boreliozę, jednak dopiero badanie kleszcza, a także nas samych, może to potwierdzić. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla młodych ludzi, gdyż nieleczona i niezdiagnozowana wcześnie borelioza może wręcz sparaliżować normalnie funkcjonowanie w najmniej oczekiwanym momencie życia. Inną możliwością diagnostyczną jest przeprowadzenie testu biorezonansowego BICOM na boreliozę.

 

Borelioza, objawy, badania, leczenie – jak to wygląda?

Niektórzy preferują leczenie antybiotykami. W naszej placówce jednak proponujemy niekonwencjonalną metodę. Biorezonans BICOM, z którego korzystanie przede wszystkim pozwala na bardzo precyzyjne zdiagnozowania obecności bakterii borrelli, ale i umożliwia wyeliminowanie bakterii borrelia z organizmu poprzez serię zabiegów biorezonansowych, bez użycia leków. Tego typu niekonwencjonalne i naturalne leczenie jest niezwykle efektywne. Minimum 15 wizyt w ciągu kilku tygodni to skuteczna terapia, które daje możliwość efektywnego, szybkiego i bezbolesnego zlikwidowania tej bakterii i ustąpienia objawów boreliozy. Im wcześniej wykryta bakteria i zdiagnozowana borelioza, tym skuteczniejsze jest leczenie. Metoda biorezonansu BICOM, która opiera się na naturalnym leczeniu, nie tylko doskonale określa i lokalizuje obecność bakterii, ale również eliminuje bakterię (podobnie lub nawet skutecznej jak leczenie prowadzone przez lekarza specjalistę od boreliozy, który leczy boreliozę antybiotykami). Jeżeli choroba jest bardzo wcześnie wykryta, wówczas są ogromne szanse na całkowite wyleczenie, które powinno być następnie wspomagane dietą, suplementami i ziołami

Kto przeprowadza badanie na boreliozę?

W naszym gabinecie nie ma lekarza. Badanie przeprowadza doświadczony i wyszkolony bioenergoterapeuta. Bioterapeuta, który posiada certyfikaty ukończenia szkolenia z Biorezonansu I , II i III stopnia w zakresie obsługi aparatu Bicom 2000 wydane przez MONADITH-BIOMED s.c. oraz inne szkolenia z zakresu medycyny holistycznej, w tym w Instytucie Medycyny Regulacyjnej w Niemczech, prowadzone przez Producenta BICOM. Dzięki temu nie trzeba obawiać się ryzyka niekompetencji podczas testowania i samego zabiegu. Każda terapia zaczyna się od testu. Pierwsze zabiegi na koinfekcje zwykle trwają 1,5-2h każdorazowo, a zabiegi na boreliozę zwykle 3,5 godziny, a w przypadku dobrego stanu pacjenta mogą wynosić 2,5 godziny, Wszystko jest zależne indywidualnie od pacjenta i od stopnia rozprzestrzenienia się boreliozy i liczby koinfekcji.

Dlaczego zarażenie jest takie groźne?

Nieleczona choroba może być tragiczna w skutkach. Choroba może zaatakować serce czy mięśnie, a nawet mózg i układ nerwowy (neuroborelioza). Objawy są bardzo zróżnicowane, ale nie można ich lekceważyć. Mało tego, nie podjęcie leczenia może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Niestety zakażenie, które nie jest poddane skutecznemu leczeniu prowadzi nawet do stwardnienia rozsianego (SM).Lepiej więc zaraz na początku od rozpoznania boreliozy poddać się zabiegom i skutecznej terapii, zaplanować leczenie, by w przyszłości nie bać się o swoje zdrowie, czy „normalne” życie. Zaatakowane przez boreliozę mięśnie ulegają zanikowi lub paraliżowi, a układ nerwowy podrażnianiu i zatruciu neurotoksynami, co powoduje wiele objawów i powikłań ze strony tego układu. Jeżeli leczenie jest rozpoczęte dopiero po kilku latach od zakażenia, wówczas często oprócz serii wielomiesięcznych antybiotykoterapii (działających niestety z różnym skutkiem) przy konwencjonalnym leczeniu, chora osoba musi dbać stale o odporność, gdyż nawroty są bardzo częste. Zapalenia stawów to najczęstsze objawy rozsianej po organizmie bakterii borellia, nierzadko atakuje ona również mięsień sercowy oraz wspomniany układ nerwowy, trzeba więc liczyć się z tym, iż może się to zdarzyć. Po latach od zakażenia i bez podjęcia leczenia choroby, może dojść także do zanikowego zapalenia skóry, alergii i atopowych schorzeń skóry, łuszczycopodobnych. Dolegliwości powodowane przez nieleczoną boreliozę nie tylko utrudniają życie, ale mogę je zmienić, a nawet sparaliżować wykonywanie dotychczasowych codziennych czynności i aktywności zawodowej. Wiele osób nie może nawet pracować i rezygnują z dotychczasowej pracy lub zostają zwolnieni z powodu pogorszenia wyników pracy.

 

Jak rozpoznać objawy?

Objawy boreliozy mogą być dla chorego mylące, a zatem i diagnostyka jest dość trudna. W naszej przychodni za pomocą testu BICOM jesteśmy w stanie w ciągu kilkudziesięciu minut zdiagnozować i rozpoznać boreliozę oraz inne choroby odkleczowe bardzo precyzyjnie. W diagnostyce medycznej tej bakterii stosuje się również takie metody, jak oznaczanie miana przeciwciał lub poszukiwanie DNA i białek wirusowych, gdy same objawy nie pozwalają na jednoznaczne stwierdzenie, na co cierpi pacjent. Jeżeli znajdziemy u siebie kleszcza i obawiamy się zarażenia, wówczas warto po usunięciu owada można wsadzić go do plastikowego pojemniczka i zlecić badanie. Jeżeli występuje rumień, zaczerwienienie, osłabienie, wówczas takie postępowanie jest wręcz obowiązkowe, gdyż może znacznie przyspieszyć diagnostykę. A im szybsza i dokładniejsza diagnoza, tym większe szanse na całkowite usunięcie bakterii z organizmu. Objawy zarażenia boreliozą zależne są od stadium choroby i mogą być mylone z odkleszczowym wirusowym zapaleniem opon mózgowych, na które jest dostępna szczepionka. Początkowo bowiem występuje rumień, zaczerwienienie, osłabienie, występują objawy podobne jak przy grypie. Są to pierwsze oznaki zakażenia i walki organizmu z bakterią. Rumień, któremu mogą towarzyszyć objawy grypopodobne, pojawia się zaledwie u ok. 10-30% osób zakażonych w ciągu 1 do 3 tygodni po ukąszeniu. Charakterystyczne jest jego przemieszczanie się i sukcesywne ustępowanie, które jest powodem lekceważenia przez pacjentów objawów, którzy obserwują zmniejszanie się subiektywnych objawów na skórze. Objawy ogólnoustrojowe ustępują po 4-12 tygodniach. Najczęściej jednak pierwszy etap przebiega bez objawów i najczęściej bez rumienia, ogólnie dobry stan osoby zarażonej może następnie trwać nawet wiele lat. Jest to szczególnie groźne, kiedy objawy pojawiają się po wielu latach i wówczas zwykle szybko dochodzą kolejne objawy ze strony różnych narządów i układów, dlatego warto zadbać o badania po każdym ukąszeniu przez kleszcza. Nie należy także lekceważyć ukąszeń przez meszkę, a nawet komara, po których pojawił się niepokojący rumień. W bardziej zaawansowanej postaci ( infekcji rozsianej) boreliozy, która może zacząć objawiać się po kilku, a nawet kilkunastu latach, pojawia się chroniczne zmęczenie, przewlekłe zapalenie stawów, mięśni, czasami mięśnia sercowego, mogą występować również objawy neurologiczne – objawy podobne do lekkiego zapalenie opon mózgowych, nerwów twarzo-czaszkowych. Infekcja przewlekła boreliozy objawia się obecnie często jako neuroborelioza i jest bardzo trudna w leczeniu. Leki słabo docierają do układu nerwowego.

 

Gdzie można zarazić się tą chorobą?

Do zakażania dochodzi zwykle w wyniku ukąszenia przez klesza, meszki, komarów, które są zainfekowane patogennymi krętkami. Trzeba być zatem bardzo ostrożnym w miejscach, gdzie występują kleszcze i pozostałe kąsające pasożyty. Obecnie można je niestety spotkać wszędzie i nie ma bezpiecznych miejsc, a do zakażeń dochodzi w przydomowych ogródkach, w parkach miejskich, a nie tylko na łące, na działce, czy w lesie. Dlatego trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze, warto też stosować różne środki odstraszające owady. Nie można zapomnieć o kontroli skóry po powrocie z wycieczki, spaceru po lesie czy po łące.

Kiedy można się zarazić?

Przypadki zarażeń i zachorowań zwykle spotyka się przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim, ale także i jesienią. Także jedynie zima wydaje się bezpieczna. Dzieje się tak głównie, dlatego że częściej udajemy się w tym czasie na tereny, które są siedliskami kleszczy, w których grasują komary i meszki i jesteśmy też wtedy lżej ubrani, a zatem łatwiej nam zainfekować się borrelią. Jest to też zwyczajny okres aktywności i żerowania tych pasożytów w przyrodzie.

Co jest wektorem zakażeń bakterią borrelia?

Jak już wcześniej wspomniano, chorobę przenoszą przede wszystkim kleszcze zainfekowane bakterią Borrelia, ale i inne owady, takie jak pchły, wszy, komary, muchy końskie, niektóre typy roztoczy oraz meszki i moskity. Szacuje się, iże w USA 22% komarów w endemicznych stanach przenosi boreliozę, a na terenie Niemiec 12%, także trudno zakładać, że wskaźnik ten będzie mniejszy w Polsce. Po prostu nikt tego nie bada. Nie można lekceważyć tej choroby, jest ona groźna, dlatego trzeba poddać się odpowiednim testom w przypadku wątpliwości i następnie jej leczeniu w przypadku zakażenia. W naszym gabinecie zapewniamy najskuteczniejsze i niekonwencjonalne leczenie niekonwencjonalne – za pomocą Biorezonansu BICOM. Skontaktuj się z nami, przyjdź na test biorezonansowy, z pewnością Ci pomożemy. Nie daj się boreliozie, zlikwiduj borrelia biorezonansem!

Jak wyglądają objawy boreliozy po latach?

Do czego może doprowadzić nieleczona borelioza. To podstępna choroba, często przez długi okres nie daje żadnych objawów, a jej nieliczne i słabo zarysowane objawy (głównie częste lub cykliczne zmęczenie) mogą zostać zlekceważone lub mylnie zdiagnozowane. Dlatego ważne jest zachowanie ostrożności, bo objawy boreliozy mogą pojawić się po wielu latach. Jak się przed tym ustrzec? Przede wszystkim po powrocie unikać miejsc aktywności komarów, kleszczy i meszek, a po powrocie z miejsc, w których występują kleszcze dokładnie się obejrzeć. Jeśli pojawią się objawy boreliozy to koniecznie trzeba wybrać się na badanie, np. na test boreliozy biorezonansem, który wykryję chorobę. Objawy, badania, leczenie boreliozy w naszej placówce zostało już sprawdzone przez wiele osób. A przychodnia ma wielu wiernych klientów, którzy korzystają z biorezonansu nie tylko w obszarze boreliozy, ale także w wielu innych.

Pełną ofertę naszej Przychodni znajdziesz na www.biorezonans-warszawa.pl (wpisz ręcznie ten adres do przeglądarki)