Borelioza u dzieci, objawy, badanie, leczenie

Dzieci szczególnie narażone są na szkodliwe dla rozwoju działanie boreliozy. Około połowy zarażonych nie pamięta ukąszenia przez kleszcza czy charakterystycznego rumienia, a objawy zakażenia bakterią borelli u dzieci są silniejsze. Oprócz objawów grypopodobnych może występować powrót do nocnego moczenia, częste infekcje, bóle w czasie odpoczynku. Dzieci czują się ciągle zmęczone, nawet długi odpoczynek nie pomaga. Pojawiają się rumienie na uszach, podkrążone oczy, problemy z sennością. Z kolei objawy neurologiczne mogą pojawiać się na każdym etapie choroby i być mylone z zaburzeniami psychologicznymi. U młodszych dzieci pojawiają się także zmiany w zachownaiu podczas zabawy. Jeżeli jednak choroba zostanie zdiagnozowana późno, wówczas mogą pojawić się u nich objawy takie jak przy zarażeniu w życiu płodowym. Najważniejsze z nich to nadwrażliwość skóry, opóźnienie w rozwoju, problemy psychiatryczne, problemy z tchawicą, a także wady serca.

Jak leczyć dzieci z boreliozy?

Tradycyjne metody opierają na antybiotykoterapii. Ciężej chore dzieci potrzebują leczenia antybiotykami dożylnie przez kilka miesięcy.

borelioza-objawy-badania-leczenie-dzieci

Borelioza u dzieci, objawy, badanie, leczenie

Istnieją jednak metody niekonwencjonalne, naturalne, które są coraz bardziej powszechną formą leczenia. Jedną z nich jest biorezonans BICOM, stosowany w naszej placówce. Pozwala on nie tylko na precyzyjne zlokalizowanie bakterii borelli i diagnozę, ale poprzez serie zabiegów bez konieczności stosowania antybiotyków również wyleczenie. Dzięki temu można szybko, bezboleśnie i skutecznie zlikwidować bakterię odpowiedzialną za boreliozę.

Leczenie boreliozy u dzieci musi trwać aż do skutku. Przez 2 – 3 miesiące nie powinny u nich występować żadne objawy, wtedy dopiero można mówić o wyleczeniu. Jednak konieczna jest obserwacja. Dzieci, u których diagnoza i leczenie zaczęto późno, mogą mieć stany dużego osłabienia zarówno podczas terapii, jak i po jej przerwaniu.

Borelioza u dziecka

Jest duże ryzyko, że borelioza u dzieci może nie zostać zdiagnozowana przez długi czas. Rumień pojawia się tylko u niektórych dzieci (ok. 10%), a reszta objawów jest niezbyt charakterystyczna, przez co postawienie właściwego rozpoznania jest opóźnione.

Wiąże się to ze zmniejszonymi szansami na całkowite wyleczenie boreliozy u dzieci. Borelioza występująca u dzieci może mieć charakter wrodzony, gdy do zakażenia doszło łonie matki. Zdarza się to jednak rzadko. Borelioza pojawia się najczęściej w wyniku ukąszenia przez kleszcza, najczęściej w delikatnych okolicach zgięcia nóg czy rąk.

U dziecka ukąszonego przez kleszcza, w symptomach poukąszeniowych, mogą pojawić się małe specyficzne objawy, jak na przykład: drażliwości, bólów mięśni i stawów, bólu głowy, niechęci do zabawy, zaburzeń koncentracji i pamięci.

Borelioza u dzieci – objawy

U dziecka ukąszonego przez kleszcza często trudno zobaczyć jakiekolwiek objawy boreliozy. Są one raczej dość powszechne u wielu dzieci poza tym zwyczajnie łatwo pomylić je z grypą. W przypadku podejrzeń choroby z Lyme u dziecka trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na rozdrażnienie, bóle mięśni i stawów u dzieci, bólu głowy, znaczną niechęć do zabawy i obniżenie nastroju, zaburzenia koncentracji i pamięci, a także problemy w nauce.

Borelioza u dzieci – leczenie

Leczenie boreliozy u dzieci. Jaki wyleczyć dziecko z choroby z Lyme?
W leczeniu boreliozy u dzieci najczęściej stosuje się antybiotykoterapię. Dawka antybiotyku jest dostosowana do wieku i wagi dziecka. Najmłodsze dzieci z objawami boreliozy najczęściej dostają doksycyklinę lub amoksycylinę.

Chorobę poukąszeniową u dzieci można wyleczyć. Po dobrym leczeniu większość dzieci wraca do zdrowia. Im wcześniej zostanie rozpoczęte leczenie, tym większe szanse wyzdrowienia.

badania na pasożyty u dzieci
badanie krwi na pasożyty u dzieci
badanie na pasożyty u dziecka
bolerioza u dzieci
bolerioza u dzieci objawy
bolerioza u dziecka
borelioza a planowanie dziecka
borelioza objawy u dzieci
borelioza objawy u dzieci zdjęcia
borelioza u dzieci
borelioza u dzieci leczenie
borelioza u dzieci objawy
borelioza u dzieci w wieku szkolnym
borelioza u dziecka
borelioza u dziecka objawy
jakie badania na pasożyty u dziecka
leczenie boreliozy u dzieci
neuroborelioza u dzieci
objawy boreliozy u dzieci
objawy boreliozy u dziecka
pasożyty u dzieci
pasożyty u dzieci zdjęcia
rumień wędrujący u dzieci
strzelające stawy u dzieci przyczyny

var: 0uqozzek2uftw2h8zy3k