Terapia antynikotynowa

Przychodnia prowadzi pełną terapię antynikotynową na urządzeniach biorezonansowych BICOM. Składa się ona części wstępnej, właściwej terapii antynikotynowej oraz odtruwania z toksyn. Zabieg trwa około 45 minut.

Terapia antynikotynowa jest często oferowana w promocyjnej cenie, ale trwa np tylko 20 minut, co oznacza, że jest za krótka aby mogła zadziałać na mocno uzależnionych od nikotyny. Jest zwykle niekompletna i nie zawiera biorezonansowej terapii wstępnej przygotowującej organizm do właściwej terapii antynikotynowej (aby była skuteczniejsza). Zwykle brakuje także odtruwania z toksyn, przez co naraża pacjenta na skutki uboczne. Podobne uwagi dotyczą sytuacji kiedy do jednego urządzenia jest podłączonych kilka osób. Zapytaj ile trwa terapia antynikotynowa i z jakich elementów się składa, aby nie okazało się że oferowana terapia jest niepełnowartościowa lub wykonywana na czas.

Zrezygnowanie z palenia papierosów jest trudne ze względu na nieprzyjemne skutki zespołu odstawienia; ssanie, zdenerwowanie itp. Powoduje to częste powroty do nałogu. Należy też pamiętać, że wszystkie substytuty papierosów, zawierające nikotynę (plastry, gumy, tabletki do ssania, papierosy elektroniczne) są uzależniające i nie są obojętne dla zdrowia, nawet jak nie zawierają substancji smolistych.

Biorezonansowa terapia antynikotynowa jest prawdziwą kuracją mającą na celu zaprzestanie wprowadzania do organizmu nikotyny. Jest to metoda bardzo skuteczna, sięgająca ok. 80%. Jest to najbardziej skuteczna obecnie metoda na likwidację głodu nikotynowego, czyli wspomnianego ssania, podenerwowania, które są przyczyną, że większość osób wraca do nałogu.

Pacjent poddany terapii antynikotynowej BICOM przestaje odczuwać głód nikotyny, zwykle ma to miejsce po kilku lub kilkunastu godzinach (następnego dnia rano). Umożliwia to zerwanie z nałogiem.

Ilość wypalanych papierosów oraz liczba lat z nałogiem nie ma znaczenia. Zwykle wystarczy jeden zabieg.

Przebieg samej terapii i po niej

Przed zabiegiem, klient poddawany terapii wypala „ostatniego” papierosa. Zostanie on wykorzystany do tej terapii.

Osoba zostaje podłączona do maszyny BICOM, która stymuluje pracę mózgu aby wygasić głód nikotynowy. Podczas zabiegu, można odczuwać lekkie mrowienie i senność, ale część osób nie odczuwa zupełnie niczego. Terapia jest bezbolesna i całkowicie bezinwazyjna. Nie jest wymagane zażywanie żadnych leków ani suplementów. Nie można jednak być pod wpływem alkoholu lub na kacu w czasie terapii, ani spożywać żadnego alkoholu w dniu terapii po jej zakończeniu (przez 24h), to samo dotyczy kawy i innych środków psychostymulujących oraz napojów gazowanych. Złamanie tego zakazu spowoduje, że zabieg nie odniesie żadnego skutku.

Po terapii prowadzimy odtruwanie organizmu z toksyn, czego zwykle nie ma w „tanich” zabiegach antynikotynowych.

Ważne jest aby w ciągu dalszej części dnia, zanim terapia nie zacznie działać, nie wprowadzać do organizmu nikotyny w żadnej postaci. Jakiekolwiek wprowadzenie nikotyny kasuje efekt terapii i musi być ona przeprowadzona ponownie.

Po zabiegu trzeba pić dużą ilość wody niegazowanej, a najlepiej przegotowanej, aby wspomóc wydalanie toksyn. Woda także zwiększa skuteczność zabiegu.

Trzeba zawsze pamiętać aby odruchowo nie sięgnąć po papierosa, nawet jak głód nikotyny zostanie zlikwidowany. Trzeba panować nad swoją wolą, bo terapia likwiduje tylko głód i może zadziałać tylko na osoby, które chcą rzucić palenie, a nie na takie które ktoś zmusza do tego.

Głodu nie odczuwa się także w towarzystwie osób palących, gdyż bierne palenie nie ma wpływu na trwałość efektu, ale najważniejsza jest silna wola, aby nie ulec namowom innych, którzy często proponują papierosa osobom, które właśnie to rzuciły.

W przypadku jak ulegnie się pokusie zapalenia konieczna będzie powtórna terapia, która będzie tak samo skuteczna jak pierwsza.

Często palacze powtarzają terapie w ciągu pierwszego roku, ale kiedy nauczą się odmawiać palenia z innymi lub na imprezach, nie muszą już wracać.