Leki na boreliozę

Lek na boreliozę

Nie istnieje niestety jeden magiczny lek czy sposób na całkowite i szybkie wyleczenie choroby, jaką jest borelioza. Istnieje szereg specjalistycznych lekarstw. Jednak leki te nie gwarantują natychmiastowej, lub nawet jakiejkolwiek poprawy wyleczenia z boleriozy. Obecnie nie ma dostępnej szczepionki przeciw boreliozie. Leki stosowane do leczenia tej choroby są obecnie w fazie testów i badań. Konieczna jest regularna diagnostyka oraz badanie stanu zdrowia chorego na boleriozę.

Rumień wędrujący

Rumień wędrujący. Zmiana skórna występującą w miejscu lub w sąsiedztwie ukąszenia, wkłucia kleszcza, wyraźny startowy symptom boreliozy[1]. Rumień jest główną zapowiedzią, że nastąpił kontakt z zakażonym kleszczem.

To, co bardzo często niepokoi pacjentów to pojawiający się na ciele w różnych miejscach dziwny rumień po ugryzieniu kleszcza. Najczęściej dostrzeżesz go, gdy ugryzie Cię kleszcz i w miejscu tym pojawi się duża, charakterystyczna, czerwona plama. Rumień wędrujący świadczący o boleriozie może przybrać różną postać. U niektórych osób są to same plamy, u innych pojawia się wysypka, która bardzo często na początkowym etapie mylona jest z uczuleniem lub z alergią.

Co ciekawe, jeżeli dostrzeżesz, iż ten „rumień wędrujący” jest nad wyraz ciepły, nie boli cię i nie swędzi – wówczas ta sytuacja powinna cię zaniepokoić. Może to być pierwszy symptom boleriozy. Czasami zaobserwujesz u siebie nawet kilka takich plam na ciele. Gdy osiągają one wielkość około 5 centymetrów i nie powodują swędzenia, pieczenia, ani innych nieprzyjemnych dolegliwości – warto je jak najszybciej pokazać lekarzowi pierwszego kontaktu. Gdy ugryzł ciebie komar i w tym miejscu pojawił się rumień – również jak najszybciej powinieneś się zgłosić do lekarza, by ten mógł skierować się na odpowiednie badania.

Zanikowe przewlekłe zapalenie skóry

Zanikowe zapalenie skóry. Spóźniony symptom skórny w boreliozie. Jego najczęstsze objawy  to nacieczone czerwone krosty, skóra ulega ścieńczeniu, staje się bibułkowato pomarszczona, z przeświecającą siatką zewnętrznych naczyń. Często na kończynach, na jednej lub całości. Po kilku latach modyfikacji zapalczywe zmieniają się w atroficzne. Może pojawiać się nawet 10 lat od zarażenia.

Gdy wspomniany wyżej rumień pojawia się w kilku miejscach na ciele, powinno cię to już poważnie zaniepokoić. Jednym z objawów boleriozy jest bowiem zanikowe przewlekłe zapalenie skóry. Jest to bardzo nieprzyjemne, krępujące zjawisko, które pojawia się u osób nawet po kilku tygodniach od ugryzienia przez kleszcza.

Na ciele takiej osoby pojawia się bowiem mnóstwo nieciekawych pęcherzy, które w konsekwencji mogą powodować nawet zmiany martwicze. Następnie, może u ciebie pojawić zanikowe zapalenie skóry. Co to oznacza? Na nogach, na rękach, na brzuchu i na plecach pojawia się coraz więcej plam w kolorze czerwono-szarym. Łatwo je zauważyć, gdyż jest ich sporo i są niewielkiej objętości.

Trzeba jednak pamiętać, iż jeżeli ugryzł cię kleszcz, a po kilku tygodniach pojawia się zanikowe, przewlekłe zapalenie skóry jest bardziej niż pewne, iż zachorowałeś na boleriozę. Nawet, gdy nie towarzyszą ci żadne inne dolegliwości oraz złe samopoczucie – trzeba koniecznie udać się na badania do lekarza, by ten jak najszybciej podjął stosowne leczenie.

Zapalenie stawów

Zapalenie stawów. Gromada schorzeń (według ICD-10 M00-M25), w których dochodzi do uszkodzenia stawów. Zapalenie stawów jest kluczową podstawą kierującą do upośledzenia u ludzi powyżej 55. roku życia.

Jeżeli zachorowałeś na boleriozę i przybiera ona dość poważne stadium, możesz się czuć tak samo jak w momencie, gdy zmagasz się z ostrą grypą lub mocnym przeziębieniem. Osoby, które chorowały na boleriozę prawie zawsze narzekały na ogromne problemy ze stawami.

Boreliozowe zapalenie stawów związane jest bardzo często z ogromnym bólem stawów kolan, łokci, barków i stawów biodrowych.

Może więc u Ciebie pojawić się drętwienie kończyn, drętwienie języka, ból podczas poruszania się, niemożność ustania dłużej na własnych nogach, stany depresyjne, brak energii, brak siły na podstawowe czynności i obowiązki. Często jeśli zmagasz się z boleriozą, czujesz się sennie, jesteś praktycznie cały czas zmęczony, brak ci energii i chęci do życia.

Gdy pojawia się u Ciebie problem ze stawami, jest już naprawdę bardzo źle. Nie masz siły iść samodzielnie do łazienki, ubrać się, zjeść. Po czasie nawet zmiana pozycji w łóżku przyprawia o ból. Dlatego też, osoby, które dotąd były bardzo energiczne i ruchliwe, a nagle zupełnie tracą energię i pojawia się u nich wiele powyższych symptomów – od razu kierowane są na badania, które mają potwierdzić lub wykluczyć boleriozę. Zapalenie stawów przy boleriozie jest bardzo bolesne, dotkliwe i uciążliwe. Może ono doprowadzić w konsekwencji do innych problemów ze zdrowiem np.: tych typowo neurologicznych.

Boreliozowe zapalenie serca

Boreliozowe zapalenie serca. Proces zapalny toczący się w powłoce mięśniowej serca. Najczęstszymi okolicznościami zapalenia są infekcje wirusowe lub bakteryjne, w rezultacie których może pojawić się ból w klatce piersiowej, terminowe wzrastanie symptomów niewydolności serca lub gwałtowna śmierć sercowa.

Kolejnym etapem boleriozy jest boleriozowe zapalenie serca. Powikłania sercowe bardzo często pojawiają się u osób, u których dość późno wykryto boleriozę. W porę nieleczone mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszych chorób, a nawet do twojej śmierci. Dlatego też, tak ważne jest byś wiedział, jak z groźną chorobą możesz mieć do czynienia oraz co powinieneś zrobić, gdy zobaczysz u siebie pierwsze jej objawy.

Gdy pojawia się boleriozowe zapalenie serca, czujesz się już naprawdę źle. Gdy serce nie działa w prawidłowy sposób, doskwiera to całemu organizmowi. Cierpisz na objawy, które występują prawie zawsze przy zapalaniu płuc. Pojawia się u ciebie zapalenie osierdzia, zapalenie wsierdzia, boreliozowe zapalenie mięśnia sercowego, kardiomiopatia rozstrzeniowa. W tym przypadku potrzebna jest już pomoc specjalistów. Zazwyczaj powinieneś być już skierowany do szpitala, by tam profesjonaliści zapanowali nad rozwijającą się chorobą oraz wdrożyli jak najszybsze i najefektywniejsze metody jej leczenia. To ważne, by jak najszybciej „uzdrowić” serce, by reszta organów również mogła działać poprawnie.

Neuroborelioza

Neuroborelioza. Wieloukładowa dolegliwość zaraźliwa rozwijana przez bakterie zaliczające do krętków. Zarażenie człowieka następuje po przekłuciu i żerowaniu kleszcza w cerze. Zbiornikiem krętka są różnorodne typy zwierzaków, głównie gryzonie.

Niektórzy lekarze specjalizujący się w chorobie spowodowanej przez kleszcze, jaką jest bolerioza, bardzo szybko potrafią ją wykryć u ciebie, gdy pojawiają się problemy z nerwami. Gdy nagle przestajesz dobrze widzieć, gdy razi cię światło, gdy masz zaburzenia wzroku, stajesz się nadwrażliwy, nie umiesz się skupić na danej rzeczy, masz problemy z pamięcią i koncentracją – jest duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na nauroboreliozę. Jest to choroba spowodowana nieleczenie boleriozy we wczesnym jej stadium. Przebieg tej choroby ma dość nietypowe objawy, dlatego też pacjenci bardzo rzadko łączą je właśnie z boleriozą. Jeżeli jednak wiesz, iż pojawiły się one u ciebie nagle, a kilka tygodniu temu (lub nawet kilka miesięczny temu) ugryzł cię kleszcz – warto powiedzieć to swojemu lekarzowi.

W leczeniu boreliozy najczęściej stosuje się wszelkiej maści antybiotyki. Antybiotykoterapia jest zdecydowanie najczęściej używaną metodą leczenia i najbardziej rozpowszechnioną w Polsce.

Warto jednak sięgnąć również do naturalnych metod leczenia choroby z Lyme, jaką daje na przykład ziołoterapia. Ziołami można doskonale wspomóc leczenie choroby pokleszczowej. Najlepsze zioła to rdest japoński, czystek i koci pazur. Istnieje też możliwość leczenia generatorem plazmowym – jest to doskonały sposób terapii w przypadku zakażenia boreliozą.

Borelioza przewlekła

Borelioza jest znacznie trudniejsza w leczeniu niż wczesna postać choroby. Trudniej ją rozpoznać, ponieważ daje bardzo szerokie objawy. Późna faza boreliozy występuje, gdy choroba trwa co najmniej przez rok, a przy niej przewlekłe obecne są zaburzenia neurologiczne albo stawowe.

Ponadto z boreliozą przewlekłą (albo chroniczną) mamy do czynienia wtedy, kiedy infekcja bakteryjna jest cały czas aktywna – nawet jeśli wcześniej wszczęta była antybiotykoterapia.

Leki na boreliozę

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądało Twoje leczenie, gdy diagnoza potwierdzi to, iż zmagasz się z boleriozą? Trzeba podejść do tego bardzo spokojnie, z dużą dozą opanowania. Obecnie na rynku jest sporo dobrych antybiotyków, które sprawnie rozprawiają się już z boleriozą. Kuracja jest dość długa, medykamenty są stowane przeważnie od 21 do 28 dni. W tym samym czasie można podawać środki, które będą przeciwdziałać objawom boreliozy.

Tetracyklina

Tetracyklina – antybiotyk tetracyklinowy, dostarczany przez niektóre szczepy Streptomyces o obszernym spektrum przeciwbakteryjnym. Jest aplikowany w formie medykamentu głównie w kurowaniu trądziku.

Jednym z takich najczęściej stosowanych antybiotyków przy leczeniu boreliozy jest tetracyklina. Jest to antybiotyk, który działa na wiele gatunków bakterii, dlatego też lekarze bardzo często zastosują go u ciebie nawet, gdy jesteś w początkowej fazie zachorowania. Gdy przyjmujesz ten lek mogą niestety pojawić się u Ciebie pewne niepożądane reakcje. Należą do nich przede wszystkim: nudności, luźne stolce, biegunka, wymioty, bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem się oraz wiele, wiele innych.

Obowiązkowo, gdy zaczniesz przyjmować leki, musisz dodatkowo zacząć brać preparat przywracający prawidłowy skład flory bakteryjnej. Wszelkie leki typowo osłonowe są więc w takiej sytuacji bardzo wskazane. Zdarza się, że możesz być uczulony na których ze składników tego antybiotyku. Może być tak, że twój organizm odrzuci go, gdyż np.: uzyskasz odporność na ten lek. Wówczas jak najszybciej powinieneś się zgłosić do swojego lekarza prowadzącego, który po określonych badaniach wdroży zupełnie inny, skuteczny w twoim przypadku lek.

Minocyklina

Minocyklina – antybiotyk przypisany do tetracyklin półsyntetycznych. Działa zarówno na bakterie Gram-dodatnie, Gram-ujemne jak i na bakterie nie posiadające elewacje komórkowej. Zwłaszcza często stosowana jest do kurowania trądzika nieletniego.

Gdy pojawi się u ciebie rumień i gdy lekarz może mieć podejrzenie, że ma do czynienia w twoim przypadku z boreliozą, powinien zapisać ci równie sprawdzony i znany antybiotyk, jakim jest minocyklina. Minocyklina podobnie jak jej omawiany wyżej antybiotyk należy do tej samej grupy leków. Hamuje ona wytwarzanie białek w organizmie, co sprawia, że bakterie nie mogą się już tak szybko i swobodnie w nim rozwijać.

Dzięki minocyklinie bardzo szybkie zniknie u ciebie rumień, przestanie boleć cię głowa, zniknie gorączka, a nawet problemy ze stawami. Już po kilku dniach poczujesz się znacznie lepiej i będziesz miał więcej energii. To dobry, skuteczny lek, który bardzo często wdrażają lekarze przy boreliozie. Jeżeli twój lekarz przepisał ci go – możesz być spokojny. Szybko zacznie prawidłowo działać i niewątpliwie już po kilku dniach poczujesz się o niebo lepiej.

Penicylina

Penicylina to antybiotyk β-laktamowy uzyskiwany przy używaniu pleśni Penicillium. W swej budowie sztucznej obejmuje pierścień tiazolidynowy równoczesny z pierścieniem beta laktamowym. Pośrednikami są: penicylina benzylowa, penicylina fenoksymetylowa.

Penicylina to kolejny antybiotyk, który bardzo często stosowany jest w leczeniu boleriozy. Penicylina skutecznie zatrzymuje proces tworzenia się ścian bakterii, dzięki czemu te nie mogą się namnażać i giną. Znana jest z leczenia boleriozy, jak i innych chorób, gdzie trzeba zwalczać różnego rodzaju paciorkowce, pneumokoki, dwoinki rzeżączki, bakterie Escherichia Coli, bakterie Salmonelli.

Jest to jeden z najskuteczniejszych leków jakie są na rynku, które dobrze działają także w przypadku, gdy stosujesz również inne, stałe lekarstwa na co dzień. W przypadku stosowania tego antybiotyku, lekarz również zapewne zapisze ci także inne środki osłonowe. Zdarza się bowiem, iż po przyjmowaniu penicyliny organizm jest bardziej osłabiony i szybciej możesz łapać wszelkie przeziębienia.

Cefalosporynę

Cefalosporyny – zestaw półsyntetycznych antybiotyków β-laktamowych o obszernym spektrum działania antyseptycznego. Są to pochodne kwasu 7-aminocefalosporynowego (7-ACA) i zawierają w swojej cząstce dwupierścieniową kompozycję cefemu, który wykazuje większą odporność na pracowanie β-laktamaz aniżeli penam.

Cefalosporyna to kolejny antybiotyk stosowany przy boleriozie, który ma skutecznie zahamować rozwój bakterii. Jest to lek, który ma dość szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego. Trzeba jednak podkreślić, iż ze wszystkich wyżej wymienionych antybiotyków jest on najdroższy. Tak jak w przypadku stosowania innych antybiotyków może się u ciebie pojawić biegunka, bóle brzucha, osłabienie, brak apetytu, bóle głowy. Wszelkie takie działania niepożądane warto jak najszybciej skonsultować z doktorem, by ten mógł stwierdzić, czy trzeba zmieniać formę leczenia, czy też nie.

Metronidazol

Metronidazol – wykazuje pracowanie pierwotniakobójcze oraz antyseptyczne wobec mikroorganizmów beztlenowych. Aplikowany w zarażeniach pierwotniakami: Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis i Giardia lamblia oraz w zarażeniach bakteriami beztlenowymi, a także Helicobacter pylori i Gardnerella vaginalis.

Metronidazol to ostatni lek, o którym warto wspomnieć przy leczeniu boleriozy. Wszystkie leki przytoczone wyżej, metronidazol również skutecznie rozprawia się z bakteriami w organizmie. Ten lek jest bardzo łatwo dostępny – można go kupić bez problemu prawie w każdej aptece. Oprócz w leczeniu boreliozy sprawdza się także przy leczeniu takich chorób, jak między innymi: zapalenie pochwy, zapalenie jelita grubego, zapalenie mózgu, zapalenie otrzewnej, a nawet przy sepsie.
Osoby, które go stosują szybko zauważają, iż pierwsze znika u nich rumień oraz dolegliwości, takie jak: ból głowy, ból stawów, drętwienie kończyn.

Co należy wiedzieć o kleszczach?
Borelioza – wciąż tajemnicza choroba
W kleszczach boreliozy

Leki na boreliozę bez recepty

Jakie leki na boreliozę są najlepsze? Co warto stosować podczas boreliozy, jakie preparaty? Który z nich jest dostępny „od ręki”, a które wyłącznie na receptę?
Oprócz antybiotyków dostępnych na receptę (np. w formie kapsułki lub tabletki), warto sięgnąć po naturalne lekarstwa, które pomogą oczyścić organizm z toksyn i przyczynią się do rozbicia bakterii borelli, przybliżając zakażoną osobę do wyzdrowienia z boreliozy. Najlepszymi i najskuteczniejszymi lekami bez recepty na boreliozę dostępnymi w każdej z aptek są zioła. Warto kupić wyciąg z żeń-szenia i kociego pazura, witaminę B, pokrzywę, miłorząb i dziurawiec – leki te są skuteczne. Oprócz tego warto wybierać warzywa i rośliny o działaniu antybakteryjnym – np. czosnek.

borelioza test cena
borelioza testy
test borelioza cena
test na tasiemca
test obciazen organizmu jak sie go robi

var: z6wbnfjn4638c9cu3yca