Czy test obecności drożdżycy działa? 3 możliwości diagnostyki

Test specjalistyczny

Wśród specjalistycznych metod wykrywania obecności drożdżycy, możemy dokonać wyboru spośród kilku z nich. Ceny różnią się w zależności od skali diagnostyki https://brm-med.pl/borelioza-objawy-badanie-leczenie/

Pierwsza metoda opiera się na badaniu biorezonansem. Taki test obecności drożdżycy daje stuprocentową pewność, ale metoda sama w sobie zaliczana jest do tzw. niekonwencjonalnych i nie jest honorowana w naszym kraju przez oficjalną medycynę.

Druga metoda to specjalistyczny test obecności grzybicy Candida o charakterze genetycznym. Wykrywa on czynnik powodujący chorobę na podstawie obecności patogenu. Można także dokonać analizy kału albo wymazu do analizy pod kątem obecności szczepów drożdżaków candida.

Domowa metoda

borelioza-objawy-badania-leczenie-dzieci

Istnieją również domowe metody, które pomogą wykryć zwiększoną ilość grzybów Candida. Test jest bardzo prosty. Wystarczy ustawić przy łóżku szklankę z wodą, a rano, splunąć do niej pierwszą śliną, zaraz po przebudzeniu. Należy obserwować co się z nią stanie w przeciągu 15, 30, 45, 60 minut. Jeśli organizm jest zainfekowany grzybicą Candida, ślina będzie miała widoczne odnogi, chmurki, smugi lub plamki zawieszone w wodzie. Jeżeli organizm jest czysty, ślina powinna się rozpuścić w wodzie, nie tworząc żadnych widocznych śladów.
Warto także obserwować język, jeśli ma biały nalot to często świadczy o obecności grzybicy candida. W przeszłości oglądanie języka należało do praktyki wizyty lekarskiej, ale niestety obecnie lekarze zwykle w ogóle nie oglądają pacjenta, tylko notują objawy i przepisują leki na objawy.

Pełną ofertę naszej Przychodni znajdziesz na www.biorezonans-warszawa.pl (wpisz ręcznie ten adres do przeglądarki)