Test BICOM obciążeń organizmu pasożytami – diagnostyka pasożytów w organizmie człowieka, jedyna w takim zakresie w Polsce

 

Wstęp

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ponad 95% ludzkich ciał jest zasiedlanych przez pasożyty, także prawdopodobieństwo zakażenia pasożytami jest olbrzymie. Nie wszystkie mogą być bardzo silnie odczuwalne, o ile ich liczba nie będzie zbyt duża i często ich gospodarz nie zdaje sobie z sprawy z ich obecności. Mało kto wie, że organizm człowieka może zasiedlać nawet ok 300 różnych robaków pasożytniczych, które są groźne dla zdrowia. W rzeczywistości liczba ta może być większa, gdyż nie wszystkie pasożyty zostały dobrze poznane i opisane, chodzi tu raczej o te lepiej poznane robaki człowieka. Choroby pasożytnicze w dalszym ciągu są bagatelizowane przez oficjalną medycynę, a osoby które pytają lekarzy o pasożyty są traktowane jak hipochondrycy, poszukujący diagnoz swoich dolegliwości w Google. Osoby zbyt interesujące się tym zagadnieniem lub odczuwające ruch pasożytów w swoim ciele lub pod skórą mogą być posądzone o psychozę pasożytniczą i skierowane do psychiatrów, zamiast diagnozowane i leczone w kierunku pasożytów. Nastąpiła pewna poprawa względem podejścia jakie obowiązywało 15 lat temu, ale nadal nie są w Polsce dostępne żadne leki na pasożyty bez recepty, nawet wobec powszechnie występujących pasożytów jak glisty, owsiki, włosogłówki, tęgoryjce, tasiemce zwierząt domowych. Leki takie są dostępne bez problemu w wielu krajach zachodnich. Warto wspomnieć, że wiele osób woli nie myśleć i nie diagnozować pasożytów, szczególnie jak usłyszy od swojego lekarza „pasożyty?.. jakie pasożyty, przecież mało kto je ma…

 

Badania na pasożyty – diagnostyka

Jeżeli obserwujesz u siebie niepokojące objawy warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku pasożytów. Trzeba jednak pamiętać, że wykrycie tego podstępnego wroga nie jest proste. Najpopularniejszą metodą jest badanie kału na pasożyty. W kale osoby zakażonej pasożytem można znaleźć jaj, cysty i larwy pasożytów. Jednak należy pamiętać, że pasożyty mają swój cykl życia i nie na każdym etapie wytwarzają jaj czy cysty. Z tego powodu trzeba badanie kału powtórzyć 3, a nawet 4 razy w odpowiednich odstępach czasu. W przypadku podejrzenia zakażenia pasożytem po pobycie w egzotycznym kraju zaleca się pobranie ostatnie próbki po prowokacji środkami czyszczącymi.

Badanie kału można przeprowadzić w kilku etapach. Najpierw przeprowadza się makroskopowe badanie próbki. Następnie odpowiednio spreparowany preparat obserwuje się pod mikroskopem. Niektóre laboratoria wykonują jeszcze badanie kału metodą immunoenzymatyczną, pozwala ona na wykrycie swoistych antygenów pasożyta w kale. Metodę tą stosuje się w kierunku określonych pasożytów takich jak: giardia jelitowa, pełzak czerwonki czy Cryptosporidium.

Należy podkreślić, że badanie kału na pasożyty ma bardzo niską skuteczność. Niektórzy badacze twierdzą, że daje ono zaledwie 20% szansy na wykrycie pasożyta.

Najlepszym badaniem na pasożyty jest BICOM – test obciążeń organizmu pasożytami. Oprócz bardzo czułego testowania obecności pasożytów, umożliwia także pozbycie się większości robaków z organizmu człowieka. Część terapii można wykonywać na generatorze plazmowym. Po wykonaniu testu pacjent otrzymuje rekomendację od bioterapeuty na temat tego, które z pasożytów lepiej jest likwidować na generatorze Rife, które na maszynach BICOM, a które wymagają terapii na obydwu urządzeniach. Zazwyczaj pacjent potrzebuje 7-9 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu.

Jak jeszcze wykryć intruza?

Wiele osób podejrzewa u siebie infekcję pasożytniczą jednak klasyczna diagnostyka laboryjna daje wyniki negatywny. Co w takim wypadku zrobić? Warto skorzystać z metod, jakie oferuje medycyna naturalna. Jedną z takich metod jest test biorezonansem. W ten sposób można w trakcie jednego badania sprawdzić bardzo wiele gatunków pasożytów, nawet około 160. Badanie biorezonansem jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. U podstaw zasady działania biorezonansu leży przekonanie, że każdy żywy organizm wytwarza swoje specyficzne drgania elektromagnetyczne. Drgania te różnią się od wibracji wytwarzanych przez człowieka. W trakcie badania pacjent śledzić i trzyma w dłoniach końcówki aparatu. Przez organizm pacjenta przechodzi prąd o zmiennych częstotliwościach, co ma przekładać się na wykrycie patogenów i dolegliwości oraz ustalenie ich lokalizacji w ciele. Bioterapeuta zmienia natężenie fal elektromagnetycznych Ma to na celu znalezienie odstępstw od naturalnej częstotliwości rezonansowej organizmu w ten sposób diagnozuje się choroby i infekcje. Bioterapeuta odczytuje wyniki, dzięki temu pacjent od razu wie, z jakimi pasożytami walczy.

Jakie zrobić badania na robaki?

Negatywny wynik badania kału na pasożyty nie daje pewności, że nie jesteśmy zarażeni pasożytem. Z tego powodu warto wykonać dalszą diagnostykę. Kolejnym etapem jest badanie krwi na pasożyty. Po zetknięciu się z patogenem takim jak robak układ immunologiczny rozpoczyna z nim walkę, czyli wytwarza swoiste przeciwciała różnych klas IgG, IgM, IgA, IgE. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że w pierwszych miesiącach po przedostaniu się pasożyta do organizmu przeciwciała są praktycznie niewykrywalne. Z prostego powodu układ immunologiczny jeszcze nie zdążył wytworzyć swoistych przeciwciał. Nie można więc wykryć zakażenia w pierwszym etapie, kiedy z punktu widzenia pacjenta jest to najkorzystniejsze ponieważ pasożyty nie zdołały się namnożyć, ani zrobić spustoszenia w organizmie. Inną możliwością jest, że przeciwciała już zanikły, mimo obecności pasożyta. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że układ immunologiczny pamięta z kim walczył dlatego przeciwciała utrzymują się nawet po zwalczeniu infekcji. W niektórych wypadkach potrafią utrzymywać się nawet przez kilka lat. Powyższe świadczy o tym, że badania przeciwciał również nie daje 100% gwarancji, że badanie jest miarodajne.

Z powyższych powodów badania z krwi na pasożyta mają swoje ograniczenia, o których warto pamiętać decydując się na wykonanie diagnostyki na pasożyty z próbki krwi. Dodatkowo na każdego możliwego pasożyta (na którego istnieją takie testy) trzeba oddzielnie zlecić badanie i za nie zapłacić. Także koszty poszukiwania większej liczby pasożytów tą metodą będą wysokie.

Gdzie przeprowadzić badanie na obecność pasożytów?

W szczególnie skomplikowanych przypadkach diagnostycznych zaleca się wykonanie badań laboratoryjnych z zakresu biologii molekularnej. Wskazaniami do wykonania takich badań jest niska intensywność intestacji, nietypowa lokalizacja pasożyta, trudność w zróżnicowaniu gatunku, potrzeba określenia wrażliwości pasożyta na leki. Materiałem do przeprowadzenia tego badania może być krew, kał lub inna tkanka chorego. W procedurze laboratoryjnej wykorzystuje się bardzo skomplikowane i zaawansowane metody z diagnostyki laboratoryjnej. Dodatkowo, podobnie jak poprzednie badanie na każdego możliwego pasożyta (na którego istnieją takie testy) trzeba oddzielnie zlecić badanie i za nie zapłacić. Także koszty poszukiwania większej liczby pasożytów tą metodą będą bardzo wysokie.

Objawy robaków u ludzi

Kiedy pojawia się hasło pasożyty, z reguły myślimy o domowych pupilach i ich odrobaczaniu. Jednak, mimo że brzmi to nieprawdopodobnie, to w XXI wieku większość z nas ma w sobie przynajmniej jednego pasożyta. Specjaliści podają, że co siódmy Polak ma glistę ludzką, co dwunasty – tasiemca. W przypadku dzieci można jeszcze częściej spotkać się z infekcją pasożytniczą. Dzieje się, ponieważ pasożyty są częścią środowiska, w którym żyjemy. Jest ich bardzo wiele odmian pasożytują one zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz ciała człowieka, chociaż najczęściej w układzie pokarmowym. Trzeba jednak pamiętać, że pasożyty mogą atakować różne narządy i układy, niestety zdarzają się też takie, które atakują mózg. Niestety dróg zarażenia się pasożytem jest bardzo dużo. Sprawdźmy najważniejsze z nich:

  • spożycie nie umytych warzyw i owoców
  • nieprzestrzeganie zasad higieny w trakcie przygotowania posiłku
  • spożycie surowego bądź niedogotowanego mięsa, sushi
  • picie wody niewiadomego pochodzenia
  • nieprzestrzeganie zasad higieny w kontakcie z pupilami domowymi czy hodowlanymi
  • ukąszenie przez owady
  • kąpiel w nienadzorowanych zbiornikach wodnych.

Pasożyty w organizmie ludzkim – objawy

W momencie kiedy pasożyty wnikają do organizmu człowieka rozpoczynają swoją niszczycielską działalność. Trzeba jednak pamiętać, że jest to bardzo sprytny przeciwnik, który potrafi doskonale się schować, przemieszczać, maskować swoją obecność, a nawet w niektórych wypadkach nie dawać żadnych objawów swojej obecności przez kilka miesięcy. Objawem infekcji pasożytniczej są:

  • bóle brzucha,
  • nagłe, kilkudniowe biegunki,
  • wzdęcia,
  • zaparcia,
  • nudności,
  • utrata masy ciała, nawet do 20 proc.,
  • brak apetytu,
  • kaszel,
  • gorączka,
  • wymioty,
  • apatia i złe samopoczucie,
  • zmęczenie,
  • utrata włosów,
  • anemii,
  • zapalenia stawów,
  • objawy grypopodobne.

Trzeba jednak pamiętać, że to czy i jakie pojawią się objawy zależy od stopnia natężenia infekcji, oraz indywidualnych cech każdego człowieka, przede wszystkim sprawności, z jaką działa jego układ immunologiczny.

Objawy neurologiczne wywołane przez pasożyty

Zdarzają się pasożyty, które atakują układ nerwowy człowieka, a nawet przedostają się do mózgu. W takim przypadku mogą pojawić się typowe objawy neurologiczne takie jak:

  • częste bóle głowy,
  • zawroty głowy i omdlenia,
  • zaburzenia widzenia, ograniczenie pola widzenia,
  • zaburzenia mowy,
  • problemy z koncentracją,
  • uczucie mrowienia lub drętwienia w kończynach,
  • problemy z równowagą.

W takim przypadku bardzo ważne jest prawidłowe rozpoznanie przyczyny problemów, czyli zdiagnozowanie pasożyta. Jednak bardzo często szuka się przyczyny choroby gdzie indziej. Trzeba pamiętać, że im szybciej uda się wykryć pasożyta tym mniejsze spustoszenie wywoła on w organizmie pacjenta.

Typowe objawy zakażenia pasożytami, pasożyty objawy u dzieci:

  • dolegliwości przewodu pokarmowego, kolki i kłucia, biegunki, zespól jelita drażliwego,
  • dolegliwości skórne,
  • odchrząkiwanie, suchy kaszel,
  • zawroty i ból głowy,
  • nawracająca lub cykliczna gorączka,
  • osłabienie i zmęczenie,
  • depresja, podenerwowanie,
  • alergie na metabolity pasożytów, umiejscowione nawet w odległych miejscach względem miejsca przebywania pasożyta.

Objawy chorób pasożytniczych są podobne do symptomów różnych innych chorób, dlatego często nie są kojarzone z pasożytami. Chorzy często są leczeni u psychiatrów i neurologów (bezsenność, depresja, zawroty głowy, migreny), u gastrologów (zespół jelita drażliwego, biegunka), albo u dermatologów (zmiany skórne, egzemy), a rzeczywista przyczyna dolegliwości nie jest odkryta. Dolegliwości utrzymują się nieraz przez lata mimo zażywania ogromnej liczby różnych leków. Pasożyty mogą także mieć związek z płodnością kobiet i mężczyzn (niezagnieżdżanie się zarodka, poronienia, niska jakość spermy). Pasożyty mogą także doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia narządów wewnętrznych (woreczek żółciowy, wątroba, trzustka, nerki, oko, pęcherz moczowy, prostata) lub w wyniku reakcji obronnych organizmu (siatkówka oka, nerw wzrokowy, nerw słuchowy).

Dodatkowo diagnostyka medyczna pasożytów jest problematyczna, rzadko kiedy badanie (kału, krwi) jest w stanie potwierdzić obecność pasożytów. Badania takie cechują się bardzo niską skutecznością. Niektórych pasożytów wręcz nie można wykryć wykonując testy laboratoryjne nawet po kilkanaście – kilkadziesiąt razy, albo nie istnieją żadne medyczne sposoby ich diagnostyki w Polsce.

W takich przypadkach pomocna jest diagnostyka BICOM prowadzona w naszej Przychodni.

 

Jak wygląda biorezonansowy test BICOM na pasożyty

Nasza przychodnia wykonuje 2 testy:

  • a. Duży test obejmujący ponad 160 różnych robaków pasożytniczych człowieka,
  • b. Mały test obejmujący ponad 60 różnych pasożytów (bardziej pospolitych)

W trakcie testu do pacjenta są wysyłane częstotliwości pasożyta, które są porównywane z organizmem badanej osoby. W przypadku otrzymania zgodnego wyniku, stwierdza się że u osoby testowanej jest obecna częstotliwość charakterystyczna dla danego pasożyta, którego próbka jest w danym momencie sprawdzana. W zdrowym organizmie nie powinno być częstotliwości odpowiadających poszczególnym pasożytom. Dysponujemy najnowszymi testami dla BICOM z 2014 oraz 2015 roku, opracowanymi specjalnie dla naszej firmy. Umożliwiają one indywidualne (imienne) wykrycie obecności ok 160 pasożytów u każdej testowanej osoby. Jest to liczba odpowiadająca praktycznie wszystkim znanym pasożytom, które mogą zasiedlać ludzki organizm, w tym rzadkich i egzotycznych, przywiezionych z zagranicznych urlopów. Mały test, na ponad 60 robaków, wykrywa pasożyty częściej spotykane.

Żadne przychodnie i gabinety nie oferują testu na pasożyty w takim zakresie.

W trakcie testu osoba siedzi w pobliżu urządzenia, z którego jest podawany do pacjenta elektromagnetycznie sygnał odpowiadający drganiom biologicznym pasożyta. Przetestowanie 160 pasożytów, wraz z konsultacją i wydrukami, trwa ok godziny, a 60 robaków ok. 40 minut. Nie pobieramy krwi, nie nakłuwamy pacjenta, test jest całkowicie bezinwazyjny i w 100% bezpieczny. Może być wykonywany nawet u kobiet w ciąży, małych dzieci (o ile samodzielnie siedzą), u osób starszych i ciężko chorych. Nie poddają się tylko testowaniu osoby posiadające wszczepione stymulatory i implanty elektroniczne np. słuchu itp. Wynik jest znany od razu. Osoba testowana otrzymuje go pod koniec badania wraz z charakterystyką znalezionych obciążeń.

 

Terapia pasożytów BICOM lub generatorem plazmowym wg. Rife, oczyszczanie organizmu z pasożytów, pasożyty leczenie

Terapia pasożytów BICOM, oczyszczanie organizmu z pasożytów, pasożyty leczenie
Maszyny BICOM oprócz bardzo czułego testowania obecności pasożytów, umożliwiają także usunięcie większości robaków z organizmu człowieka. Część terapii można wykonywać na generatorze plazmowym. Po wykonaniu testu otrzymasz rekomendację od bioterapeuty, które pasożyty lepiej jest likwidować na generatorze Rife, które lepiej na maszynach BICOM, a które wymagają terapii na obu urządzeniach łącznie. Zwykle potrzebnych jest 7-9 zabiegów, wykonywanych 2-3x w tygodniu. Terapia zimnicy i ameby wymaga znacznie większej liczby zabiegów i rozciągnięcia ich w czasie. W terapii robaków zwykle nie są używane żadne leki lub zioła. Terapie są prowadzone za pomocą indywidualnie dostrojonych programów częstotliwości, które wprowadzają pasożyta w rezonans i uszkadzają go.Martwe robaki są sukcesywnie rozkładane / usuwane przez organizm podobnie inne toksyny. Terapii BICOM nie stosuje się do usuwania niektórych robaków,. Na generatorze plazmowym Rife można prowadzić usuwanie pasożytów na które nie działa biorezonans.

 

Terapie na pasożyty są szczególnie użyteczne:

  • wobec robaków, na które nie ma w kraju dostępnych leków, nawet na receptę,
  • wobec chorób pasożytniczych, dla których ogólnie (na świecie) nie ma skutecznego leczenia, które dają się jedynie zaleczać lub zmniejszyć objawy (niektóre pierwotniaki, wiciowce, malaria, pasożyty mózgu, niektóre przywry odporne na leki na boreliozę),
  • wobec pasożytów opornych na standardowe leczenie:  glista ludzka, toksoplazmoza, rzęsistek pochwowy u mężczyzn ukryty w prostacie,
  • dla chorych uczulonych na leki,
  • dla osób preferujących leczenie naturalne (zamiast chemii i leków).

Terapie nie eliminują przeciwciał i markerów (badania serologiczne), a jedynie usuwają biofizykalnie pasożyty poddane terapii. Poziom przeciwciał musi samoczynnie spaść, co zajmuje wiele tygodni.

Biorezonans na pasożyty

Pasożyty można wyleczyć za pomocą biorezonansu, np. biorezonansowym testem BICOM.
„Duży test” obejmuje ponad 160 robaków pasożytniczych człowieka, a „mały test” obejmuje ponad 60 pasożytów.
W trakcie testu do pacjenta są wysyłane częstotliwości pasożyta, które są porównywane z organizmem badanej osoby.

Skorzystaj z naturalnej metody leczenia biorezonansem. Usuwanie pasożytów.

Ze względu na wady konwencjonalnych leków przeciwpasożytniczych, a w niektórych wypadkach nawet ich brak, coraz więcej osób korzysta z pełni naturalnej metody, jaką jest biorezonans. Usuwanie pasożytów opiera się tu na tej samej zasadzie co diagnostyka. Fale elektromagnetyczne odpowiedniej częstotliwości niszczą biologiczną tkankę pasożyta, który następnie jest usuwany z organizmu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. O jego długości decyduje bioterapeuta, nie można bowiem dopuścić do zatrucia organizmu pacjenta toksynami. W rękach specjalisty trzeba też pozostawić ilość oraz częstotliwość zabiegów. Tę metodę można stosować również w przypadku małych dzieci. W trakcie leczenia wykonuje się testy kontrolne, żeby obserwować postęp leczenia.

Pasożyty w organizmie – objawy

Najczęstszymi objawami pasożytów i robaków w organizmie są dolegliwości przewodu pokarmowego, kolki i kłucia, biegunki, dolegliwości skórne, suchy kaszel, zawroty i ból głowy, gorączka, osłabienie i zmęczenie, depresja, podenerwowanie, alergie na metabolity pasożytów.

Pasożyty w głowie

Objawy obecności pasożytów w głowie są zależne od tkanki i narządu atakowanego przez pasożyta. Człowiek może mieć pasożyty w mózgu przez spożycie jaj nicienia znajdujących się w glebie, np. placach zabaw, ogródkach. Główną rolę odgrywa tu nieodpowiednia higiena rąk i spożywanie nieumytych warzyw i owoców.

Pasożyty u dzieci

Wszystkie dzieci są narażone na pasożyty. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć owsiki, lamblię, glistę ludzką, węgorzycę lub włosogłówkę, koniecznie wykonaj mu badania na obecność pasożytów.Często nie wiadomo, czy dziecko ma robaki. Bywają bezobjawowe lub są podobne do wirusów. Warto wykonać test na pasożyty.

Dzieci są o wiele bardziej niż dorośli narażeni na infekcję pasożytniczą. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Przede wszystkim dzieci nie mają w pełni wykształconego układu immunologicznego. Układ ten dopiero się szkoli i niestety szkolenie to odbywa się w praktyce, czyli poprzez przechorowanie kolejnych infekcji. Z drugiej strony dzieci nie przestrzegają zasad higieny, mało tego poznają świat przez wkładanie wszystkiego do buzi, no i oczywiście uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, a piaskownica to najczęściej odwiedzane miejsce na placu zabaw. Objawy infekcji pasożytniczej u dzieci są podobne do tych, której pojawiają się u dorosłych. Dodatkowo dziecko może być rozdrażnione, mieć problemy ze snem i koncentracją, może być marudne i mieć niepohamowany apetyt na słodycze. Diagnozowanie pasożytów u dzieci, przebiega podobnie jak u dorosłych. Jeżeli chodzi proces leczenia to jest on bardziej skomplikowany ponieważ wielu leków nie można stosować u dzieci poniżej drugiego roku życia. Również ziołoterapia jest w przypadku dzieci bardzo trudna ze względu na smak naparów ziołowych.

Pasożyty ludzkie – leczenie

Medycyna konwencjonalna oferuje szereg leków na infekcje pasożytnicze. Leki te najczęściej działają na dorosłe osobniki, z tego powodu leczenie jest długotrwałe. Preparaty trzeba podawać seriami. Trzeba pamiętać, że leki przeciwpasożytnicze tak jak wszystkie inne lekarstwa nie zwalczają tylko infekcji, ale mają też skutki uboczne. Przede wszystkim na długi czas ich stosowania obciążają wątrobę. Kolejnym ich mankamentem jest fakt, że wielu z nich nie można stosować u kobiet w ciąży, karmiących i dzieci poniżej drugiego roku życia, a pamiętać trzeba, że właśnie dzieci są szczególnie narażone na infekcję pasożytniczą.

Pasożyty a alergia

Pasożyty są jedną z głównych przyczyn powodujących alergię – na przykład astmy oskrzelowej. Warto pamiętać, że przewlekłe infekcje pasożytnicze mogą być przyczyną alergii, astmy i licznych zaburzeń neurologicznych. By nie mieć alergii przez pasożyty, warto wykonać usuwanie pasożytów prądem.

W ostatnich latach coraz więcej osób zmaga się z objawami alergii. Naukowcy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie czym jest to spowodowane. Ostatnie badania wskazują, że przyczyną różnego typu alergii mogą być pasożyty jelitowe. Oczywiście nie bez znaczenia jest też nadmierna sterylność środowiska, w jakim teraz przebywamy. Nadmierna higienizacja sprawia, że układ immunologiczny nie ma jak ćwiczy. W rezultacie z jednej strony jest bardziej podatny na infekcje w tym również pasożytnicze, a z drugiej coraz częściej atakuje własny organizm.

Pasożyty a morfologia krwi

Pasożyty zwłaszcza te znajdujące się w układzie pokarmowy, pozbawiają swojego żywiciela cennych składników odżywczych dostarczanych wraz z pożywieniem. Nic więc dziwnego, że obecność pasożytów może objawić się anemią. Dowodzą tego badania amerykańskich i rosyjskich specjalistów. Pasożyty pozbawiają nas bowiem żelaza, witaminy B12 i kwasu foliowego, czyli składników koniecznych do wyprodukowania przez organizm odpowiedniego poziomu hemoglobiny. Anemia jest często lekceważona przez pacjentów, jednak jest to bardzo poważna choroba, ponieważ hemoglobina odpowiada za transport tlenu do wszystkich komórek ciała. Jej zbyt małe stężenie powoduje niedotlenienie organów i narządów.

Co jeszcze na pasożyty w organizmie?

Wady leków przeciwpasożytniczych powodują, że część pacjentów decyduje się na skorzystanie z innych metod. Jedną z nich jest homeopatia. Główną zasadą takie terapii jest działanie holistyczne i przywrócenie równowagi w organizmie. Leki dobierane są indywidualnie, ponieważ infekcja u każdego chorego przebiega w inny sposób. Leczenie przebiega tak, żeby usunąć pasożyty, przywrócić równowagę i wzmocnić jego odporność. W trakcie leczenia trzeba też stosować zaleconą przez homeopatę dietę, aby odkwasić organizm i pozbyć się toksyn.

Zioła na usuwanie pasożytów

Wielu zwolenników metod naturalnych kieruje się w stronę darów matki natury, czyli ziół. W usuwaniu pasożytów pomagają mieszanki takich ziół jak piołun, wrotycz, krwawnik, kruszyna, glistnik. Trzeba jednak pamiętać, żę metoda ta ma kilka wad, po pierwsze nie usuwa ona pasożyta jedynie zapobiega jego dalszemu namnażaniu. Z drugiej strony powoduje, że pasożyty, które nie czują się już komfortowo w układzie pokarmowym szukają innego spokojnego miejsca i mogą przemieścić się do innych narządów i układów takich jak płuca, wątroba, a nawet mózg.

Czy dieta pomaga w usuwaniu pasożytów ?

Zwolennicy naturalnych metod walki z infekcją pasożytniczą wskazują że pomocna w walce z pasożytami może być odpowiednia dieta. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad, przede wszystkim wyeliminować wszystkie cukry proste i żywność wysoko przetworzoną. Do diety włącza się ostre przyprawy, ocet jabłkowy, sok z żurawiny. Dieta musi być bogata w białko oraz błonnik. Warto do diety włączyć czosnek, cebulę. Trzeba spożywać świeże owoce takie jak ananas, papaja, kokos czy jabłka. Trzeba jednak pamiętać, że dieta wspomaga leczenie, a nie je zastępuje.

alergia a pasożyty
astma a pasożyty
badania na obecność pasożytów
badania na pasozyty
badania na pasożyty
badania na pasożyty u dzieci
badania pasożyty
badanie na obecność pasożytów
badanie na pasozyty
badanie na pasożyty
badanie na pasożyty diagnostyka
badanie na pasożyty u dziecka
badanie na pasożyty warszawa
biorezonans na pasożyty
biorezonans na pasożyty opinie
co na pasożyty w organizmie
jakie badania na pasożyty
jakie badanie na pasożyty
objawy pasożytów u człowieka
objawy pasożytów w organizmie ludzkim
pasożyt w mózgu
pasożyty a alergia
pasożyty a morfologia krwi
pasożyty badanie
pasożyty leczenie
pasożyty ludzkie leczenie
pasożyty mózgu
pasożyty objawy neurologiczne
pasożyty u dzieci
pasożyty u dzieci zdjęcia
pasożyty w glowie
pasożyty w głowie
pasożyty w mózgu
pasożyty w mózgu objawy
pasożyty w organizmie człowieka objawy
pasożyty w organizmie objawy
przywra pasożyt
test na pasożyty cena
usuwanie pasożytów
usuwanie pasożytów prądem
usuwanie pasożytów z mózgu

var: gr9zw63l1o07tlvkbbn4